Mescit Halısı

Mesit Halısı

Halılar görsel açıdan tamamlayıcı bir aksesuar olarak ve kullandıkları ortamları sıcak tutmaları amacıyla tercih edilmektedirler. Protokol halıları, ofis halıları gibi mekan halıları daha çok estetik kaygılarla tercih edilirken, evlerde, mescitlerde, camilerle kullanılan halıların sıcak tutma amacını da karşılaması beklenir. Farklı model ve tasarımlarda mescit halısı tasarlayan ve pazarlayan Samur Halı, Ankara Keçiören’de bulun bayisiyle mescit halısı Ankara arayışındaki tüm kişi ve kurumlara cevap vermektedir. Mescit halı modelleri olarak geniş bir ürün portföyüne sahip olan işletme, müşterilerinin karar vermesini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca herkesin beğenisine uygun halı çeşidine sahip olduğu ve  makul seviyelerde mescit halısı fiyat aralığı sunduğu  için müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.
 

Mescit halıları, seccadeli cami halıları, saflı cami halıları veya göbekli cami halıları gibi tasarlanabilmektedir. Ayrıca mescitlerin boyutu, kulanım şekli gibi özellikleri göz önünde bulundurularak farklı model ve tasarımda mescit halısı seçenekleri de bulunmaktadır. Farklı mekanlara uygun halılarda marka haline gelen ve çok sayıda ürün çeşidi bulunan Samur Halıları Keçiören’de bulunan bayisiyle mescit halısı Ankara olarak hizmet vermektedir. Mescit halısı tasarlarken, üzerinde ibadet  yapılmasına uygun model ve motiflerin yer almasına, kir tutmamasına özen gösterilmelidir. Ayrıca mescitlerin genelde alt katlarda olması ve ıslak ayaklarla mescit halılarına basılması nedeniyle nem tutmamaları da çok önemlidir. Mescit halısı fiyat ise halıların kalitesi ve uzun ömürlü olması gibi kriterlerin sonrasında ele alınmalıdır. 


Nitekim uzun ömürlü olması gereken mescit halılarının çabuk temizlenebilen, kir tutmayan ve herkesin kullanımına uygun özelliklerde tasarlanması gerekmektedir. Mescitlerde bulunan abdesthaneler nedeniyle çoğu kişi, abdest aldıktan hemen sonra mescit halısına basmaktadır. Bu nedenle mescit halısı neme karşı dayanıklı olmalı, çabuk nemlenmeyecek şekilde tasarlanmalı ve ona uygun malzemeden üretilmelidir. Nitekim nemlenen halılarda  insan sağlığına zarar veren bakterilerin ve kötü kokunun oluşması can sıkıcı bir durumdur ve mescitlerde bu türden olayların yaşanmaması için dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu itibarla mescit halısı fiyat araştırılmadan halıların kalite ve özellikleri araştırılmalıdır. Mescit halısı Ankara olarak mescit halılara gerekli özen ve itinayı gösteren Samur Halı, herkesin kullanımına uygun kir, nem ve koku tutmayan halılar tasarlamakta ve uygun fiyatlarda pazarlamaktadır.