Yün Otel Halısı

Yün Otel Halısı

Halılar evlerimizin ve diğer yaşam alanlarımızın vazgeçilmez eşyasıdır. Hem ortamın daha sıcak olmasını sağlar hem de önemli bir dekor eşyası olarak estetik ve şık görüntü sağlarlar. Bu durum yeni ortaya çıkmamış, halılar yüzyıllardır özellikle Orta Asya ve Anadolu’da kullanılmış, farklı model ve türleri belli dönemler ilgi görmüştür. Bu türlerden biri olan yün halılar geçmişten günümüze beğenilerek kullanılagelmiştir. Başta evler olmak üzere halıların farkı kullanım yerleri bulunmaktadır. Bunlardan biri olan yün otel halısı farklı kesimler tarafından tercih edilmektedir. Yün otel halısı üreticileri arasında yer alan Samur Halı, yün otel halısı fiyatları düşünüldüğünde uygun sayılacak fiyatlarda, kaliteli ve şık halı ürütmekte ve bayileri aracılığıyla pazarlamaktadır. 

Yün halı kullanmanın avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Dezavantajlarını söylemek gerekirse yün halılar genellikle klasik sevenler tarafından tercih edilen daha ağır halılar olduğu için modern tasarımdan ziyade daha klasik tasarımlarda üretilmektedirler. Yün otel halısı üreten firmalardan biri olan Samur Halı,  müşterilerinin talepleri doğrultusunda modern motifli yün halılar da üretmektedir.  Ayrıca yün halıların temizliği diğer halılarla kıyaslandığında nispeten daha zordur. Bunlara ilaveten yün otel halı fiyatları veya başka mekanlarda kullanılan yün halıların fiyatları akrilik veya yaygın kullanılan diğer halılara nazaran daha pahalıdır. Bu nedenle yün otel halısı üreticileri müşteri portföyü açısında daha çok orta ve üst kesime hitap etmektedir.

Yün halıların avantajlarından bahsetmek gerekirse, yün halılar daha ağır oldukları için kaymalar, toz çıkartmazlar, daha sıcak tutarlar, estetik açıdan daha şık ve daha sağlıklı halılardır.  Yün halıların tercih sebebi olmasının bir başka sebebi de çabuk leke tutmadıkları için orijinal yapıları ve görünümlerini uzun süre korumalarıdır. Nitekim yün halılar yıkandıktan sonra  büyük ölçüde ilk günkü görünümüne kavuşurlar. Yün otel halısı üreticileri arasında yer alan Samur Halı, otelin mimarisine, hedef kitlesine ve bulunduğu yere göre yün otel halısı tasarlamakta, pazarlamakta ve kendi personeliyle döşenmesini gerçekleştirmektedir. Yün otel halısı fiyatları, otelin konseptine uygun özel olarak tasarlanması, kaliteli malzeme kullanılması, boyutu gibi kriterleri göz önünde bulundurarak değişkenlik gösterebilmektedir.