Samur Halı Nedir?

Samur Halı Nedir?

   Samur Halı nedir sorusuna cevaben verilebilecek ilk akla gelen cümle, Samur Halı’nın 1973 yılında ilk olarak duvardan duvara halı ve halı ipliğinde üretime geçerek halı sektöründe faaliyete başlayan entegre bir kuruluş olduğudur. Her geçen gün kendini geliştirip, çağın teknolojisine ve modasına uygun üretim kapasitesini arttırarak ürün yelpazesini bir hayli genişleten Samur Halı, 100.000 m2’lik fabrikasında, 650 uzman personel ve günlük 50.000 m2’lik üretim kapasitesiyle çalışmaktadır. 1999 yılında; Türkiye’nin ilk ve tek Polyamide BCF İplik ve Chromojet (Halı Baskı) tesislerinin kurulmasıyla birlikte, “oteller, havaalanları, iş ve alışveriş merkezleri, vb. “ tesisler için özel olarak tasarlanan Kontrat Halılarının üretimi ve döşemesi Samur Halı sayesinde yapılmaya başlanmıştır.

   Türkiye’de halı konusunda ilklerin öncüsü olarak Samur Halı Nedir sorusunu bugün firmamız, kurulduğu günden bu yana sektöre yenilikler katarak cevap vermeye devam etmektedir. Samur Halıları Sanayi Ve Ticaret A.Ş, 40 yılı aşkın üretimiyle kaliteden ödün vermeden teknoloji kapasitesini arttırarak 155 milyon m2’yi aşkın alanı Samur Halı ile döşemiştir. Baskı tesislerinin kurulmasıyla birlikte ise son 10 yıl içerisinde sadece beş yıldızlı otellere 5 milyon m2 halı döşeyerek sadece ev, ofis, vb. alanlarla sınırlı kalmamıştır. Ürün kalitesini ve müşteri memnuniyetini iş disiplini ve öncelikli ilkeleri haline getiren firmamızın bugün en büyük gurur kaynağı müşterilerinin takdir ve tebrik içeren geri dönüşleri olmuştur. 

   Samur halı nedir sorusu bugün Türkiye’nin dört bir tarafında cevap bulmaktadır.  Neredeyse adım atılan her yer bugün Samur halı ile döşenmiştir. Samur Halı kurulduğu günden bugüne üretim politikasında stili, yeniliği, dayanıklılığı ve uygulanabilirliği benimseyerek her zevke ve tercihe cevap vermiştir. Sadece evsel halılarla sınırlı kalmayarak oteller için standart kontrat, Butik Kontrat halı üretimini arttıran Samur Halı aynı zamanda; fiberglas takviyeli, çift kat PVC tabanlı ve 50×50 cm. ebatlarında karo halı üretimine de başlamıştır. Dayanıklı, yumuşak, rahat, hijyenik ve güvenli kullanım sağlayan Samur Halı’nın otellere yönelik bu üretiminde de ivme kazanacağı aşikardır. Sürekli işbirliği içinde bulunulan tüm bayilere Türkiye’nin her yerinde ulaşılması mümkündür.