Suni Çim Halılar 

Suni Çim Halılar 

Suni çim halılar, görüntü olarak çime benzeyen hammaddesi petrol olan çim görünümlü plastik zemin kaplamalardır.  Çim halı renkleri olarak en sık kullanılan renk yeşildir. Ancak daha çok yeşil rengi tercih edilen suni çim halılarının farklı renk ve tonları da mevcuttur.  Halı sahalarda, çay bahçelerinde, tenis kortlarında, bahçe düzenlemelerinde sıklıkla kullanılmakta olan suni çim halılar, kayganlığı azaltıcı ve betonun sert yapısını yumuşatıcı özelliğinden dolayı tercih edilmektedir. Ayrıca susuz yeşillik görüntüsü sağladığı için estetik kaygılarla da tercih edildiğini söylemek gerekir. Farklı mekanlar içi halı üreten  Samur Halı,  halı olarak dış mekanlar için kullanılan suni çim halı üretimi, pazarlaması ve çim halı zemin kaplama işlemini piyasadaki çim halı fiyatları ile kıyaslandığında  uygun fiyatlarda gerçekleştirmektedir. 
 

Suni çim halılar sulama, budama, biçme, gübreleme faktörü olmadan ile suni bahçe görüntüsü sağlamak amacıyla farklı mekanlarda kullanılmak üzere kişi ve kurumlar tarafından tercih edilmektedir. Yerli ve ithal suni çim halıları pazarlayan Keçiören Samur Halı bayi, özelliklerine göre çim halı fiyatları belirlemektedir. Suni çim halıların fiyatları, üründe kullanılan hammaddeye, taban bezine, sırt kaplamasına, hav özelliğine, dolgusuna ve döşeme özelliğine göre farklılık göstermektedir. Çim halı zemin kaplama işlemini farklı mekanlarda ve farklı renkler kullanılarak yaptırmak mümkündür. Kullanıldığı alana göre suni çim halı renkleri, yeşilin farklı tonları, mavi, turkuaz ve kahverengi gibi çeşitlenmektedir.  Ancak en sık kullanılan ve tercih edilen renk, yeşil ve yeşilin tonlarıdır. 

Çim halı fiyatları metrekare üzerinden hesaplanmakta, kesilerek satılmaktadır. Halı kategorinde değerlendirilen suni çim halı üretimini gerçekleştiren Samur Halı, pazarladığı ürünlerin çim halı zemin kaplama işlemini de kendi personeliyle sağlamaktadır. Herkesin tarz ve beğenisine uygun, yerli ve ithal suni çim halılar pazarlayan Samur Halı Keçiören bayisinde, çim halıların yanı sıra bireylere satılan çim paspaslar da bulunmaktadır. Suni çim paspaslar, müşterilerinin istediği boyutta kesilerek veya hazır kesilmiş olarak satılmaktadır. Kapı önleri, balkon ve depo zeminleri başta olmak üzere farklı mekanlarda kullanılan suni çim paspaslarda da çim halı renkleri açısından farklı seçenekler bulunmaktadır. Günlük hayatta çok sık rastlanılan suni çimler kurumlar tarafından halı olarak, bireyler tarafından paspas olarak kullanılmaktadır.